پودر بندکشی

پودر بندکشی پروسر Proser Color ترکیه

پودر بندکشی پروسر

ویژگی های استفاده از Proser Color

استفاده از پودر بندکشی   Proser Colorدر بندکشی قطعات مختلف ساختمانی از مزایای زیر برخوردار است:

– این پودر کاملاً ضد آب است

– دارای ثبات و یکنواختی رنگ می‌باشد

– دارای کیفیت و تنوع زیادی در رنگ می‌باشد

– خطای انسانی را در اختلاط مواد سنتی از بین می‌برد

– ضد شوره می‌باشد

– پایه سیمان محسوب می‌شود

– در رنگ‌های مختلف وجود دارد

– دارای چسبندگی بسیار زیاد و بدون ترک است

– انواعی در ایران تولید می‌شوند که در مقایسه با محصولات وارداتی این شرکت از لحاظ کیفیت بسیار متفاوت میباشند

– فوق‌العاده ضد شوره و ضد آب هستند

– تضمین لازم را به قطعاتی که با این ماده بندکشی می‌شوند ازنظر زیبایی، دوام و استحکام می‌دهند

– مقاومت زیادی در برابر نفوذ آب و رطوبت از خود نشان می‌دهند.

– میری که از اختلاط با آب حاصل می‌شود، بدون ترک‌خوردگی و عارضه انقباض و با نیروی چسبندگی و پیوستگی بالا، بندکشی‌های تا ۱۰ میلی‌متر را پر می‌کند.

– استفاده این ماده با مقداری چسب بتن قابل‌اطمینان مقاوم، ماندگار، آسان و سریع است.

مقدار مصرف:

در مورد کاشی‌های ۱۵×۱۵ که بندهای ۳ میلی‌متری دارند حدود ۲۵۰ گرم از پودر بندکشی برای استفاده در سطحی برابر یک مترمربع کافی می‌باشد.

طرز استفاده:

برای کف و سطوحی که بیشتر در معرض رطوبت قرار دارند، پودر بندکشی به رنگ‌های طوسی و برای دیوارها پودر به رنگ‌های گوناگون مورداستفاده قرار می‌گیرد. قبل از استفاده تمامی بندها بایستی به‌اندازه تراشیده و تمیز شود و سپس گردگیری کامل با استفاده از برس مرطوب انجام گیرد.

بایستی حتماً عمل بندکشی به‌وسیله کاردک لاستیکی صورت گیرد و عمق بندها به‌طور کامل پر شود. قبل از اینکه ماده بندکشی خشک شود برای از بین بردن پستی‌وبلندی اطراف بندها از اسفنج مرطوبی برای کشیدن بر روی سطح کار استفاده می‌شود و بعد از خشک شدن کامل نیز سطح کار توسط پارچه تمیزی صیقل داده می‌شود.

بندکشی نباید در هوای با دمای زیر ۵ درجه سانتی گراد یا در هوای با دمای بالا و در مجاورت آب انجام گیرد. پیشنهاد می‌شود برای هماهنگ ساختن رنگ ماده مخصوص بندکشی با رنگ اصلی قطعات مورد بندکشی، خمیر آماده‌شده با رنگ اصلی به‌صورت کامل مخلوط شود. برای اینکه اطمینان بیشتر حاصل شود بهتر است که مقداری از ماده بندکشی مخلوط شده با رنگ اصلی در لایه نازک به‌عنوان نمونه کار اجرا شود تا بعدازاینکه خشک شد رنگ واقعی آن را بتوان تعیین کرد. مصرف پودر بندکشی بر روی سطح کار معمولاً ۲۴ ساعت بعد از نصب کاشی یا سرامیک صورت می‌گیرد و در مدت ۴۸ ساعت بارها آب‌پاشی به‌آرامی بر روی بندها انجام می‌شود. بهتر است که برای داشتن استحکام لازم و بسیار بالا از چسب بتن استفاده شود.

نحوه استفاده از ملات بندکشی ویژه کاشی و سرامیک و سنگ

– نوعی از این ملات بندکشی به شکل پودر خشک تولید و عرضه می‌شود بنابراین در زمان مصرف تنها آب تمیز به آن افزوده می‌شود و نیازی به استفاده از افزودنی‌های دیگر همچون سیمان و سایر مواد وجود ندارد.

– برای ساخت ملات میزان آبی که بایستی استفاده شود بین ۲۰ تا ۳۰ درصد وزن پودر خشک می‌باشد که میزان دقیق آن به ضخامت بندها بستگی خواهد داشت.

– درصورتی‌که کف‌مال کردن بندهای کاشی و سرامیک بایستی عملیات تمیزکاری سطوح کاشی و سرامیک به‌محض پایان عملیات بندکشی انجام شود و نباید به‌روزها یا زمان دیگر موکول شود.

– بایستی سطوح کاشی و سرامیک به‌وسیله گونی خشکی تمیز شود

– پس از تمیزکاری شست و شوی سطوح کاشی و سرامیک می‌تواند تأثیر زیادی در دوام و گیرش سریع‌تر بندها داشته باشد.

-برای کاشی و سرامیک میزان استفاده از پودر بندکشی بستگی به ابعاد آن‌ها خواهد داشت ولی معمولاً این میزان برای هر مترمربع کمتر از نیم کیلوگرم است.

– در زمان ساخت ملات بندکشی، بایستی میزان مصرف در دوره‌های زمانی کار موردتوجه قرار گیرد و در صورت سفت شدن ملات ساخت شده به‌هیچ‌عنوان دوباره آب اضافه نگردد. در این حالت بایستی ملات سفت شده دور ریخته شود.

جهت اطلاع از قیمت  پودر بندکشی Proser Color, ملات بندکشی کاشی و سرامیک با شماره های زیر تماس حاصل  فرمائید

دیدگاه‌ها برای پودر بندکشی پروسر Proser Color ترکیه بسته هستند